55 відгуків
Производим оборудование по Вашим замерамПосмотреть

Інтернет-магазин тимчасово не працює. Все буде Україна!

+380 (96) 899-89-96
+380 (95) 582-55-59
PromTime

Що таке нержавіюча сталь?

Що таке нержавіюча сталь?

Нержавіюча сталь з'явилася не так давно, близько сотні років тому (приблизно до початку ХХ століття), завдяки експериментам одного англійського вченого.

Він визначив, що якщо в сталь додати хром, то при взаємодії з киснем на поверхні металу з'являється захисна плівка, яка протистоїть корозії і має властивість самовідновлення при виникненні подряпин або потертостей. Таким чином з'явився матеріал, який нині дуже затребуваний на ринку, незважаючи на свою високу вартість.

Сьогодні вироби з нержавіючої сталі цінуються вище, ніж вироби з вуглецевої сталі. Чому?

  • Вуглецева сталь не містить легуючих добавок на відміну від неіржавіючої сталі.
  • Вироби з вуглецевої сталі окислюються швидше, ніж з нержавійки, і вимагають більш ретельного догляду.

Важливі якісні характеристики нержавіючої сталі:

  • Висока стійкість до корозії.
  • Стійкість до високих температур і впливу агресивних середовищ.
  • Зносостійкість.

Як вже було сказано вище, нержавійку отримують шляхом додавання до її складу хрому. Стандартна кількість хрому в сплаві – не менше 10-12%. Але стійкість до корозії та впливу агресивних середовищ нержавіючої сталі досягається ще й за рахунок додавання до її складу інших елементів: нікелю, азоту, молібдену, кремнію, марганцю, алюмінію та ін.

Процентне співвідношення тих або інших елементів у сплаві дозволяє одержувати різні типи металевих ґрат і, як наслідок, домагатися різних їх властивостей і характеристик. Наприклад, при додаванні нікелю збільшується пластичність металу, а алюміній не дозволяє утворюватися накипу на поверхні вироби з нержавійки.

Завдяки своїм властивостям нержавійка зручніше і практичніше вуглецевої сталі, але і вартість її в рази вище. Частково це компенсується тим, що догляд за нержавійкою вимагає менше витрат, а отже, виріб окупить себе протягом тривалого часу використання. А при догляді за вуглецевою сталлю необхідно думати про її захист від корозії. При цьому коштів може бути витрачено в рази більше, ніж при використанні нержавійки. Ще одна якість нержавіючої сталі – це довговічність.

На сьогоднішній день використовується величезна кількість видів нержавіючої сталі. Цей матеріал знаходить своє застосування в багатьох областях: це машинобудування та суднобудування, нафтовидобувна промисловість, побутові сфери виробництва і електроенергетика, хімічна і харчова промисловість, будівництво, архітектура і т. д.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner