55 відгуків
Производим оборудование по Вашим замерамПосмотреть

Інтернет-магазин тимчасово не працює. Все буде Україна!

+380 (96) 899-89-96
+380 (95) 582-55-59
PromTime

Як доглядати за нейтральним обладнанням

Як доглядати за нейтральним обладнанням

Нейтральне обладнання широко поширена в сфері суспільного харчування, завдяки своїм відмінним експлуатаційним якостям, стійкості до зовнішніх впливів і простого догляду. Але незважаючи на те, що листи з нержавіючої сталі, металеві столи та мийки відносно невибагливі в обслуговуванні, неправильне поводження може погіршити їх робочі характеристики і значно зменшити термін служби. Що може бути гірше, ніж купити полицю для посуду і через пару місяців помітити, що вона безнадійно подряпана і потемніла?

Кілька найбільш важливих правил догляду за нейтральним обладнанням

Правила догляду за виробами з нержавіючої сталі, а точніше із сплавів марок 201, 304 і 430, що використовуються в ресторанному бізнесі, досить прості:

  1. При очищенні обладнання ні в якому разі не можна використовувати випадкові матеріали та інструменти. Мийка для кухні з нержавіючої сталі або стіл з цього матеріалу повинна митися тільки ганчіркою або спеціально призначеними для цих цілей мочалками з синтетичних матеріалів. Заборонено чистити стіл нержавіючий дротяними губками, скребти металевими предметами, терти кварцовим піском або металевими щітками і застосовувати інші абразивні інструменти і матеріали.
  2. Для миття нейтрального обладнання підходить тільки м'яка вода. Вона допоможе уникнути утворення на поверхні сталі нальоту, з яким потім складно боротися. Отримати підходящу воду можна застосувавши спеціальні засоби-пом'якшувачі або використавши спеціальний фільтр для підготовки води.
  3. Миючі засоби, якими миються столи з нержавійки і листи, повинні бути призначені спеціально для застосування з нержавіючої сталлю і мати інструкцію щодо правильного застосування. Категорично не допускається використання кислот і лугів, особливо соляної кислоти, здатної викликати корозію сталі.
  4. Якщо виробничий стіл з нержавіючої сталі має дефекти, наприклад, вм'ятини або глибокі подряпини, за цими місцями потрібен особливий догляд. У них накопичуються залишки продуктів, які непросто видалити звичайними способами, тому потрібно перед чищенням залити ці ділянки гарячою водою з миючим засобом. Почекавши кілька хвилин, очистіть пошкоджені ділянки м'якою ганчіркою. Ванна мийна 2 х секційна з нерівностями, може бути також вимита спеціальними дезінфікуючими розчинами, дозволеними для використання в харчовій галузі.

Але навіть дотримуючись всі ці обережності при очищенні, столи і роздавальні лінії важко зберегти в первозданному вигляді, якщо не дотримуватися правил експлуатації. Сьогодні ціна фритюрниця занадто висока, щоб поводитися з нею недбало і доглядати як попало. Якщо з обладнанням поставляється інструкція, обов'язково потрібно з нею ознайомитися.

Як правильно використовувати нейтральне устаткування, столи з нержавійки, щоб їх зберегти

Правильна експлуатація меблів та пристроїв для кухні з нержавіючої сталі починається з підготовки до використання. Якщо ви вирішили купити стіл нержавійка, то простежте, щоб при транспортуванні захисна плівка на його поверхні не була пошкоджена. Знімати її треба після того, як обладнання буде встановлене на передбачене для нього місце на кухні кафе чи ресторану. При знятті захисної плівки можна використовувати тільки пластикові інструменти, здатні пошкодити поверхню. Після зняття захисту, нейтральне устаткування потрібно ретельно очистити від заводського мастила, використовуючи органічні розчинники і ганчір'я.

При експлуатації нейтрального обладнання, що має горизонтальні поверхні, не можна на ній проводити нарізку і рубку продуктів. Також потрібно уникати розміщення на ній важку предметів з твердою поверхнею і їх переміщення. Після закінчення робіт усі види обладнання, що використовувалися в процесах приготування їжі або підготовки продуктів миють і насухо витирають м'якою тканиною. Не можна допускати засихання на поверхнях продуктів – обладнання при забрудненні очищають негайно, після завершення кожної операції.

На жаль, навіть при самому ретельному догляді за нейтральним обладнанням, на його поверхні можуть з'являтися негарні плями. Зазвичай вони утворюються в результаті попадання технічних мастил, органічних речовин та мінеральних солей. Плями технічного походження легко видаляються тканиною, змоченою в метиловому або етиловому спирті, бажано денатурированном. Після використання цих рідин потрібно обов'язково вимити поверхню чистою водою і насухо витерти ганчіркою. Плями органічного походження, від тваринних і рослинних жирів, зелені, ягід і іншого, можна видалити нейтральним миючим засобом для догляду за посудом, теплою мильною водою або, в особливо складних випадках, сумішшю спирту і мильного розчину. Допускається також застосування засобів для очищення скла.

Плями мінерального походження можуть піддаватися очищенню найгірше. Зазвичай це білястий наліт, викликаний використанням води з дуже високою жорсткістю. Чистити його губками або змивати засобами для миття посуду, як правило, марно. Кращим засобом від таких стійких забруднень є розчин звичайного столового оцту. Його готують, змішуючи одну частину оцту з трьома частинами теплої води.

Особливий підхід потрібно використовувати до варильних плит, поверхня яких покривається пригорілими залишками продуктів. Для їх видалення готують спеціальну суміш, що складається з харчової соди (бікарбонат натрію) і теплої води. Її консистенція повинна нагадувати напіврідку кашки. Такий склад наносять на стійкі забруднення поверхні плити на 30 хвилин, а потім просто обладнання миють теплою мильною водою і витирають насухо. Категорично не можна застосовувати для чищення нержавіючого обладнання невідомі склади, а також речовини, призначені для контакту з людською шкірою. Також заборонено використовувати будь-які хімічні сполуки, що містять хлор і будь-які його сполуки.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner