55 відгуків
Производим оборудование по Вашим замерамПосмотреть

Інтернет-магазин тимчасово не працює. Все буде Україна!

+380 (96) 899-89-96
+380 (95) 582-55-59
PromTime

Інструктаж по експлуатації обладнання на професійній кухні

Інструктаж по експлуатації обладнання на професійній кухні

Успіх та прибутковість роботи ресторанів, кафе, їдалень і закусочних багато в чому залежить від того, як організований процес обслуговування відвідувачів. Правильно підібране обладнання – запорука злагодженої роботи персоналу, гарантія якісного сервісу. Професійна техніка допомагає з приготуванням гарячих і холодних страв, сприяє збереження продуктів. На сучасному ринку представлено безліч різних моделей устаткування професійної кухні, ми ж спробуємо розібрати основні з них.

Якою повинна бути витяжка промислова для їдальні?

При проектуванні приміщення для ресторанів, кафе та їдалень особливу увагу варто приділити вентиляції. При її відсутності в зал з відвідувачами будуть надходити запахи з кухні, гарячого цеху.

Вентиляційна система включають наступні елементи:

 • припливний вентилятор чистого повітря;
 • нагрівач, що забезпечує потік теплого повітря;
 • клапан, що перешкоджає руху повітря при вимкненій системі;
 • повітрозабірні грати, що фільтрують забруднення;
 • фільтри очищення повітря;
 • глушник шуму;
 • зонт витяжний;
 • уловлювач жиру.

Працює витяжка промислова для їдальні за принципом припливу чистого повітря і видалення забрудненого. Якісне вентиляційне обладнання стійке до корозії, впливу високих температур, пара. Воно забезпечує високоефективну циркуляцію повітря.

Теплове обладнання для професійної кухні

Для підтримки необхідної температури готових страв у громадському харчуванні використовується марміт – теплове обладнання, яке являє собою конструкцію з каркаса, ємності для декількох страв, нагрівального елемента. За принципом підігріву марміти можна розділити на:

 • з електропідігрівом;
 • з підігрівом від газової, гелевою або спиртового пальника.

У деяких закладах використовують марміти без нагрівання, які зберігають температуру з допомогою термостійких кришок, ємностей з подвійними стінками.

Ємності з нержавіючої сталі для зберігання готових страв розміщуються в спеціальних нішах конструкції, що знаходяться у воді. Нагрівальним елементом вода доводиться до стану пари, створюючи водяну баню. Марміти широко застосуються в лінії роздачі фаст-фудів, їдалень, а кафе та ресторани використовують марміти-вітрини, обладнані склом, при зберіганні, демонстрації десертів.

Посудомийне обладнання для професійної кухні

Щоб відповідати санітарним нормам, встановленим для громадського харчування, посуд та кухонний інвентар повинні піддаватися ретельній обробці, дезінфекції. Щоб спростити цей процес, використовується мийна ванна. Пристосування являє собою каркас з нержавіючої або оцинкованої сталі, розділений на секції. Ванна може бути прямокутної або квадратної, деякі моделі обладнані полицями, решітками, ящиками, дверцятами.

Ванна мийна застосовується при обробці не тільки кухонного інвентарю, але і фруктів, овочів, риби, м'яса, яєць, інших продуктів.

Меблі на професійній кухні

Меблі на професійній кухні повинна бути зручною, багатофункціональною, стійкої до впливу миючих дезінфікуючих засобів, високих температур. Найбільш затребуваним кухонним обладнанням служить стіл нержавійки. Завдяки характеристикам нержавіючої сталі цей предмет не зазнає механічних пошкоджень, витримує гарячу температуру дек, не деформується під вологою, гарячим паром.

Підмогою роботи персоналу кухні служать тумби для столу. Багато моделей тумб обладнані місткими полицями, які дозволяють зберігати весь необхідний інвентар на рівні витягнутої руки. Швидкий, зручний доступ до кухонних предметів забезпечують розстібні або розсувні дверцята.

Відмінним рішенням професійних кухонь з обмеженим простором служить навісна полиця. Цей предмет відрізняється підвищеною міцністю, стійкістю до частих санітарно-гігієнічним обробкам. Крім цього, він не займає багато місця, чудово виконуючи покладену функцію щодо зберігання інвентарю, посуду, продуктів.

По виконуваних функцій полиці навісні виготовляються для:

 • зберігання кухонного інвентарю;
 • сушіння посуду виготовляються з піддонами, стоками;
 • зберігання обробних дощок, кришок – оснащені гратами.

Навісні полиці просто миються, швидко сохнуть. Матеріал, з якого вони виготовляються, не вступає в реакцію з харчовими продуктами.

З яких модулів складається лінія роздачі?

Невід'ємною частиною їдальнях і кафе швидкого харчування є лінія роздачі. Її відмінна особливість – модульна структура, яка сприяє правильній організації процесу збереження температури страв, їх швидкої подачі. Лінії самообслуговування оснащені герметичним склом, що дозволяє відвідувачеві самостійно зробити замовлення.

Лінія роздачі може складатися з наступних модулів:

 • марміти гарячих страв;
 • прилавки холодних закусок;
 • салат-бари;
 • прилавки гарячих напоїв;
 • полиці столових приладів;
 • підігрівач тарілок.

У комплектацію кожного з цих модулів входять напрямні для підносів. Додатково до обладнання можуть бути додані теплі прилавки з хлібобулочними виробами.

Професійне обладнання барменів

Комфорт і зручність робочого місця професійного бармена можуть забезпечити станції бармена. Це обладнання дозволяє розміщувати під рукою весь необхідний інвентар, що полегшує приготування, подавання напоїв, скорочує тимчасові витрати.

У комплектацію станції бармена входять наступні відсіки:

 • мийка;
 • відсік льоду (тут лід зберігається до 18 годин);
 • відділення зберігання соків, води;
 • підставки для пляшок;
 • відсік блендера, шейкера;
 • ємності для ягід, фруктів;
 • сміттєвий контейнер.

В нижніх відділеннях зберігається лід, а в верхніх – пляшки, продукти. Багатошаровість конструкції дозволяє зберігати напої охолодженими протягом довгого часу.

Купити професійне кухонне обладнання за вигідною ціною від PromTime

В нашем интернет-магазине представлен большой выбор качественного теплового, холодильного оборудования, предметов мебели для профессиональной кухни. В каталоге можно подобрать тумбы, столы из нержавеющей стали, моечные ванны, станции барменов, комплекты линий самообслуживания, мармит из нержавейки, купить которые вы можете по выгодной цене, индивидуальном исполнении. Вы можете выбрать как готовые решения, так и нетипичные, которые мы изготовим под заказ, согласно требованиям, пожеланиям по материалу изготовления, уникальным размерам.

Доверяйте профессионалам!

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner