55 відгуків
Производим оборудование по Вашим замерамПосмотреть

Інтернет-магазин тимчасово не працює. Все буде Україна!

+380 (96) 899-89-96
+380 (95) 582-55-59
PromTime

Правильна чистка стелажів і сушок для посуду

Правильна чистка стелажів і сушок для посуду

Нержавіючі стелажі і сушки для посуду давно вже стали невід'ємною частиною будь-якої професійної кухні. Надійні, місткі і естетичні предмети кухонних меблів, при правильній експлуатації і відході, служать десятиліттями. Правда, щоб полиця для посуду радувала вас довгі роки, слід дотримуватися деяких правил. Своєчасна і правильна чистка стелажів і сушок для посуду – неодмінна частина обслуговування цієї меблів. Робиться вона не тільки для збереження зовнішнього вигляду і функціональності обладнання, але і в гігієнічних цілях. Стелажі для харчового виробництва, які своєчасно не чистяться, перетворюються в справжній розсадник мікробів і спор грибків. Тому приведення їх у порядок потрібно приділяти особливу увагу.

Стелажі для харчового виробництва: основні правила догляду

Багато хто впевнені, що нержавіюча сталь – абсолютно невразливий для корозії матеріал. На жаль, це не так – цей сплав, при певних умовах, схильний до окислення і навіть руйнування. Стелаж для посуду нержавійка виготовлений із сталі з додаванням нікелю і хрому. Саме ці добавки створюють на поверхні металу захисну плівку окислів, що перешкоджає корозії. Але зруйнувати цю захист нескладно й після цього «нержавійка» починає вести себе як звичайна сталь. Захисний шар може бути пошкоджений наступними факторами:

  1. Механічні пошкодження. Це може бути не тільки дія на поверхню полиць кухонного начиння, але й подряпини і потертості від шкребків, щіток і металевих мочалок з стружки;
  2. Залишки їжі. Деякі продукти мають на поверхні дуже агресивну дію. Багато з них стають більш небезпечними для сплаву з часом;
  3. Жорстка вода. Вода поганої якості залишає на нержавіючих виробах стійкий наліт, під яким відбувається поступове руйнування захисного шару;
  4. Сполуки хлору. Ці речовини становлять небезпеку для нержавіючих виробів. Навісна полиця для сушіння посуду може бути зіпсована не тільки хлором, що містяться у воді з крана, але і миючими засобами, частина з яких містять хлориди.

Якщо уникати цих впливів при експлуатації, а особливо при чищенні, можна зберігати стелаж для сушіння посуду в ідеальному вигляді необмежений час. Але як правильно поводитися з нержавіючим устаткуванням, якщо воно сильно забруднене?

Основні правила чищення

Якщо сушка для посуду навісна вимагає не поверхневого регулярного миття, а серйозної чистки, то для цієї роботи потрібно правильно вибрати інструменти. Фахівці рекомендують використовувати для роботи з нержавіючої сталлю м'які капронові губки, мікрофіброві серветки або ганчірки. Дротяні щітки, шкребки, металева вата, губки із сталевої стружки та інші жорсткі пристосування не підходить для цих цілей, так як подряпають стелаж з нержавіючої сталі або полицю. Як це ні дивно, але пошкодити ретельно відшліфовану поверхню нержавійки можна навіть щільним папером.

При чищенні потрібно стежити, щоб рухи були направлені уздовж полірувальних ліній. Якщо придивитися, то структура поверхні нержавіючої сталі буде добре видно. Чим сильніше забруднена поверхня і чим енергійніше потрібно очищати її, тим важливіше це умова. Якщо цей нюанс ігнорувати, то красива і блискуча сушка для посуду професійна швидко втратить свій блиск і стане матовою.

Особливу увагу потрібно приділяти миючим засобам. Склад цих продуктів відіграє вирішальну роль при виборі. Потрібно віддавати перевагу лужних і лужно-хлористим сполук, які відмінно справляються як з органічними, так і мінеральними забрудненнями. Ні в якому разі не можна застосовувати засоби, що містять абразивні компоненти. Якщо ви хочете, щоб ваша навісна полиця для посуду служила довго і відмінно виглядала, уникайте також і миючих засобів, які мають у своєму складі кислоти.

Если под рукой нет никаких специальных средств, а стеллажи сильно загрязнены, может выручить обычное хозяйственное мыло. Мыльный раствор нужно нанести на очищаемые поверхности и оставить на 10-15 минут. Это позволит быстро удалить самые стойкие загрязнения. Элементы стеллажей и сушилок для посуды изобилуют всевозможными пазами и труднодоступными местами. Туда набивается грязь, которая не только становится рассадником бактерий, но и способствует постепенному разрушению стойкой к коррозии стали. Тому час від часу обладнання для професійної кухні потрібно піддавати особливо ретельного очищення, можливо навіть з частковим або повним розбиранням конструкцій. Добре показало себе миття кухонного нержавіючої меблів водою під тиском. Щоправда, цей метод вимагає наявності спеціального обладнання.

Жесткая вода – наименее удачный способ отмыть стеллажи и полки из нержавеющей стали. Она создает на поверхности металла минеральный налет, который прочно держится на нержавейке и постепенно ее разрушает. Разумеется, стеллажи, полки и сушки для посуды, покрытые белесым или желтым налетом, выглядят не лучшим образом. Конечно, выбор воды не всегда доступен и, чаще всего, приходится довольствоваться той, что есть в водопроводе. В таком случае можно рекомендовать установку специального фильтра, смягчающего воду. Это универсальное решение, которое будет полезно не только когда нужно отмыть такую вещь как полка настенная для сушки посуды.

Вообще, контакт с любой водой оборудования из нержавейки должен быть сведен к минимуму. Поэтому, очистив стеллаж, полку, сушилку для посуды или разделочный стол, нужно тщательно удалить остатки влаги сухой тряпкой. Не забывайте, что в кухне вода может попадать в самые труднодоступные места стеллажей, поэтому нужно время от времени проводить ревизию состояния оборудования.

Если вы будете серьезно подходить к очистке стеллажей и сушек для посуды, то можете быть уверены, что они даже спустя годы будут выглядеть как новые.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner